GOSPODARKA

500+ napędza gospodarkę

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi można zaobserwować znaczącą liczbę turystów w polskich i zagranicznych kurortach. Czemu zawdzięczamy tę zmianę? Jest to oczywiście efekt 500+. Za sprawą rządowego programu wspierającego rodziny z dziećmi, szacuje się że o 40 procent niż przed rokiem, wzrosła liczba osób, które mogą sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd. Gdzie wyjeżdżają polskie rodziny? Oczywiście najchętniej wybierany są kierunki morskie. W przypadku Polski są to miejscowości typowo turystyczne, ale nie należące do tych najdroższych – bardzo dużą popularnością cieszy się Jastrzębia Góra, Ostrowo, Karwia i Władysławowo. W momencie pisania tego artykułu, ponad połowa dostępnych kwater, hoteli i pensjonatów miała już pełne obłożenie na sezon wakacyjny.

Kierunki zagraniczne

Dodatkowy zastrzyk gotówki umożliwił również zrealizowanie planów o wakacjach za granicą. Gdzie udają się Polacy w tym roku najchętniej? Dużym zainteresowaniem cieszą się miejsca oferujące w miarę tanie wakacje oraz pewną pogodę. Do takich zalicza się przede wszystkim Bułgaria oraz wybrane zakątki Grecji. Osoby lubiące podróżować na własną rękę i samodzielnie organizować sobie wakacje, wyruszają do Albanii, Czarnogóry oraz do Włoch. Biura podróży już teraz zaznaczają, aby spieszyć się z wykupieniem wakacji, bo na oferty last minute nie będzie można liczyć w tak dużym wyborze, jak w latach ubiegłych.

Zarabiają nie tylko biura podróży

Myli się ten, kto sądzi że tylko biura podróży zarabiają na większej liczbie turystów. To realne zyski również dla branży gastronomicznej, osób zajmujących się handlem oraz firm transportowych.