GOSPODARKA

Jak wybrać konto bankowe

Prowadzenie firmy nieodłącznie wiąże się z przelewami, przyjmowanie płatności i innymi operacjami finansowymi. Aby móc je szybko, wygodnie i bezpiecznie realizować, koniecznym jest posiadanie konto bankowego. Dziś każdy bank ma w swojej ofercie propozycje dla przedsiębiorców. Obejmują one prowadzenie firmowych rachunków bankowych, bardzo często powiązanych z dodatkowymi usługami i produktami. Jak wybrać dobre konto bankowe spośród lawiny ofert? Przedstawiamy najważniejsze naszym zdaniem wskazówki.

Dostępność placówek
Pomimo że internetowa obsługa konta jest czymś oczywistym, to czasami zachodzi potrzeba, aby odwiedzić placówkę banku. Na przykład wtedy, kiedy chcemy założyć stałe zlecenie obciążenia konta lub podpisać umowę o leasing. Warto wówczas współpracować z bankiem, którego placówka jest w twoim mieście.

Opłaty
Jak wiadomo era darmowych kont odeszła do lamusa. Nawet jeśli bank reklamuje swój rachunek jako bezpłatny, to należy liczyć się z dodatkowymi opłatami, np. za kartę kredytową czy powiadomienia sms o operacjach na rachunkach.

Udogodnienia dla klientów
Banki aby przyciągnąć do siebie klientów przedsiębiorców, mają dla nich wiele ciekawych propozycji. Kredyt na uruchomienie działalności, karta kredytowa bez formalności, możliwość skorzystania z bankowego leasingu na samochód. To wszystko warto przeanalizować, kiedy zamierzamy związać się z konkretnym bankiem. Podjęcie przemyślanej decyzji na samym początku, oszczędzi nam wiele czasu w przyszłości.