PRAWO

OC dla firmy

Prowadzenie działalności gospodarczej powiązane jest z pewnym ryzykiem. Dotyczącym nie tylko tego, czy podejmowane inwestycje okażą się trafne czy nie, ale również z możliwością wyrządzenia szkody innym osobom. Przykładem może być prowadzenie sklepu i sytuacja, w której ktoś poślizgnie się na śliskiej podłodze, upadnie i złamie nogę. Jeśli taka osoba będzie dochodzić roszczeń od właściciela sklepu i dowiedzie, że to on zawinił wypadkowi, sąd może jej przyznać całkiem pokaźne odszkodowanie. Oczywiście przedsiębiorca będzie musiał wypłacić je z własnej kieszeni. Chyba że będzie posiadał ubezpieczenie o odpowiedzialności cywilnej.

Jak działa OC dla firm

Jest to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, chroniącej ubezpieczonego przedsiębiorcę przed roszczeniami pokrzywdzonych. Zależnie od wariantu polisy, może ona obejmować różnego rodzaju zdarzenia. Od uszkodzeń ciała osób przebywających na terenie firmy, poprzez szkody wyrządzone przez pracowników, w trakcie wykonywania czynności służbowych, aż po straty odnotowane przez klienta, z powodu niedotrzymania warunków umowy.

Czy warto decydować się na polisę OC?

Jeśli cenisz sobie poczucie bezpieczeństwa i nie chcesz tracić pieniędzy oraz czasu na ewentualne roszczenia, to jak najbardziej warto rozważyć zakup takiej polisy. Nie jest ona kosztowna w skali wydatków ponoszonych przez cały rok, a może znacząco ułatwić życie przedsiębiorcom w dowolnej branży. Warto natomiast poświęcić nieco więcej uwagi, kiedy będziemy porównywać oferty dostępne na rynku, tak aby wybrać z nich te najlepsze.