PRAWO

Outsourcing w firmie

Konkurencyjność w każdym sektorze gospodarki wymusza na firmach, aby poszukiwały coraz to nowych sposobów na obniżanie kosztów działalności. Powinno to być robione w sposób, który nie będzie pomniejszał jakości usług i produktów. Pierwszym co przychodzi zatem do głowy, jest outsourcingowanie wybranych zadań. W niemal każdej firmie istnieje jedna lub więcej możliwości, aby skorzystać z usług outosurcingowych. Te najchętniej wybierane to między innymi:

Usługi sprzątające – utrzymaniu nieruchomości w czystości i porządku wymaga zatrudniania dużego sztabu ludzi. Generuje to dodatkowe koszta oraz dużą ilość pracy papierowej. Skorzystanie z usług firm zewnętrznych, oferujących usługi porządkowe jest czymś powszechnie stosowanym już od wielu lat. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim można elastycznie zaplanować pracę ekip sprzątających, płacić wyłącznie za wykonaną pracę – bez przestojów, a także błyskawicznie reagować na zmieniającą się sytuację – w okresie wakacyjnym wystarczą mniejsze ekipy pracowników sprzątających, a w sezonie można zamówić większą liczbę osób.

Usługi informatyczne – zarządzanie sieciami informatycznymi oraz bazami danych wymaga grona specjalistów. Ich znalezienie i utrzymanie w firmie nie jest proste ani tanie. Na przeciw oczekiwaniom klientów wychodzą firmy outsourcingowe, specjalizujące się w usługach IT. Zapewniają one kompleksowe wsparcie w zakresie odpowiadającym potrzebom ich klientów.

Usługi księgowe – firmy, których nie dotyczy pełna księgowość, mogą zlecać usługi rachunkowe firmom zewnętrznym. Ograniczają w ten sposób liczbę tworzonych etatów, nie muszą martwić się o zakup oprogramowania, kursy i szkolenia pracowników